Взяли участь у обласному семінарі «Формування компетентностей кваліфікованого робітника за використання якісного освітнього контенту» (м.Чернівці).
Семінар відбувся в офлайн форматі за участі науковців кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, представників Департаменту освіти і науки ЧОВА та запрошених заступників директорів з НВР.
Цільова аудиторія: заступники директорів з методичної, навчально-методичної роботи, методисти ЗП(ПТ)О.
Захід відкрила Лілія Іванівна Бурченко, начальник відділу професійної освіти та ліцензування Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації.
Із діяльністю закладу, де відбувся захід ознайомив Микола Володимирович Кирилюк, директор Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету.
Розпочала основну частину семінару Лариса Миколаївна Сергеєва, завідувач кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, м. Київ з висвітленням теми: “Конкурентоспроможність та конкурентоздатність як передумова успішності сучасного фахівця на ринку праці”.
Інноваційну діяльність педагога у формуванні траєкторії професійного зростання презентувала Валерія Миколаївна Докторович, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», доктор філософії (Ph.D).
Світлана Миколаївна Микитюк, директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області доповіла про комплексно-методичне забезпечення професій у ЗП(ПТ)О області у презентації узагальненої інформації щодо попередніх результатів моніторингу упровадження ДОС 2022, 2023 років, акцентувавши на позитивних практиках формування електронної бази КМЗ з професій у ЗП(ПТ)О області.
Практична частина семінару розпочалася засіданням школи молодого педагога на тему: “Формування професійної компетентності кваліфікованого робітника під час виробничого навчання”, яку провела Галина Андріївна Булега, майстер виробничого навчання ЧВКУ ДТЕУ.
Про роль сучасного обладнання у формуванні професійних компетентностей кваліфікованих робітників ознайомила всіх Марина Василівна Ботук, старший майстер ЧВКУ ДТЕУ.
Тематику створення сучасного освітнього контенту презентувала Світлана Андріївна Вишневська, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області у розробленому проєкті курсу “Імерсивні технології навчання”.
Проєкт мікронавчання швейного напряму та особливості розробки програм отримання часткових кваліфікацій для дорослого населення окреслила Людмила Іванівна Білоус, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області.
Про позитивні практики створення електронної бази навчально-плануючої документації з презентацією моделей електронних баз КМЗ з професій доповіли: Тетяна Іванівна Верстюк, заступник директора з навчально-виробничої роботи ЧВКУ ДТЕУ та Лідія Григорівна Яковина, заступник директора з навчально-виробничої роботи Сокирянського ВПУ.
Презентували освітні матеріали з професії “Кухар, кондитер” Марія Іванівна Белан, Оксана Аурелівна Козьма, Людмила Іванівна Самборська викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки ЧВКУ ДТЕУ.
Тему «Майстер-клас» з відеоконтентом як формування компетентностей кваліфікованого робітника показала Інеса Радувна Горук, викладач предметів професійно-теоретичної ЧВКУ ДТЕУ.
Як сформувати підприємницьку компетентність у здобувачів освіти в реалізації проєктної діяльності Junior Achievement поділилася досвідом Наталія Василівна Ютиш, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ПТУ№8 м.Чернівці.
Під час проведення фідбеку учасники заходу поділилися думками і пропозиціями щодо поширення досвіду та імплементації кращих практик формування КМЗ професій ЗП(ПТ)О.
Дякуємо шановній Ларисі Миколаївні Сергеєвій, доктору пед.наук, проф., завідуючій кафедри професійної і вищої освіти ДЗВО “УМО” НАПН України за підтримку професійної освіти в напрямі проведення прикладних експериментальних досліджень, Світлані Миколаївні Микитюк директору НМЦ ПТО у Чернівецькій області за запрошення та організацію цікавої комунікації щодо упровадження інноваційної складової в освітній процес ЗП(ПТ)О.