ЗНО-2022

Національний мультипредметний тест

На допомогу вступнику – 2022
19 квітня – останній день формування реєстраційних карток для охочих вступати до бакалаврату.
Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти.
(Однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння у базу даних про потенційних учасників мультипредметного тестування. Будь ласка, не створюйте дублі цих карток і не надсилайте свої документи до регіональних центрів оцінювання якості освіти повторно).
Найближчим часом буде повідомлено вам, як дізнатися номер і PIN-код для входу на вашу Інформаційну сторінку з актуальною для вас інформацією.
Стежте за оновленнями на сайті УЦОЯО ー і не пропустите важливих новин.
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі.
Це випробування міститиме три блоки завдань:
з української мови, з математики, з історії України
(наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ).
УКРАЇНСЬКА МОВА
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія. Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Яка структура блоку НМТ з української мови?
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.
Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?
Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми:
Україна в роки Першої світової війни;
Початок Української революції;
Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
Україна в роки Другої світової війни;
Україна в перші повоєнні роки;
Україна в умовах десталінізації;
Україна в період загострення кризи радянської системи;
Відновлення незалежності України;
Становлення України як незалежної держави;
Творення нової України.
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
Яка структура блоку НМТ з історії України?
Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?
Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.
Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з історії України?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з історії України, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладку «Історія України»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1, відео №2, відео №3, відео №4, відео №5); Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
тренажер з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти допоможе учасникам краще запам’ятати дати історичних подій, попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України та з тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій;
телеграм-бот, що допоможе організувати онлайн навчання відповідно до всеукраїнського розкладу;
інші ресурси, які допоможуть повторити певні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

МАТЕМАТИКА
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:
«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ із математики?
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь.
Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?
Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь
Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту)»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Чи скасовано ЗНО?
Через війну класичне ЗНО скасовано, але для вступу на бакалаврський ступінь (перший курс університету) потрібно складати певний тест.
Який саме буде тест для вступу на бакалаврат?
Для вступу на бакалаврський ступінь потрібно буде складати національний мультипредметний тест. НМТ міститеме завдання з української мови, математики, історії України.
Як зареєструватися для проходження вступних іспитів на бакалаврат?
Для цього достатньо просто зареєструватися на ЗНО. Якщо Ви уже зареєстровані, нічого додаткового робити непотрібно.
Де ви дізнаватиметеся про найважливіші новини вступної кампанії?
На сайті Міністерства освіти і науки України.
Де ви дізнаватиметеся про найважливіші новини щодо вступного іспиту?
На Інформаційній сторінці учасника ЗНО на сайті Українського центру оцінювання якості освіти
Як можна отримати дублікат сертифіката ЗНО?
Протягом 2022 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2019–2022 роках. У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2019 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікати сертифікатів».

Що робити, якщо я не встиг / встигла зареєструватися на НМТ?
У червні буде додаткова
можливість створювати реєстраційні
картки ー  про неї буде повідомлено на
сайті УЦОЯО.
Я реєструвався/реєструвалася на ЗНО ще в січні/лютому, однак
змушений був /змушена була переїхати. Як змінити місце проходження
НМТ?
Незабаром на вашій  Інформаційній
сторінці  з’явиться функція, за
допомогою якої ви матимете змогу
зазначити місце свого перебування
під час основної сесії НМТ  ー у липні.
Чи можна пройти НМТ вдома?
Ні. НМТ можна буде пройти лише в
тимчасових екзаменаційних центрах
(ТЕЦ), тобто у закладах освіти, де
окремі класи/аудиторії будуть
відповідним чином обладнані.
Чи можна пройти НМТ за кордоном?
Так. НМТ можна буде пройти в
деяких країнах Європи. Перелік  міст,
де проводитимуть тестування, буде
повідомлено невдовзі.
Чи буде проходити НМТ на окупованих територіях або на
територіях, де тривають активні бойові дії?
На жаль, ні. Учасники, які не
зможуть прибути до ТЕЦ під час
основної сесії НМТ, зможуть пройти
тестування під час додаткової в липні
– серпні або спеціальної в серпні –
вересні.
У межах ЗНО учасник проходив по 4–5 тестів, тепер – лише 1, що
складається з трьох частин, кожна з яких відповідає окремому
навчальному предмету. Як у конкурсному балі вступника буде
враховано напрям його підготовки?
До результатів кожного блоку НМТ
буде застосовано коефіцієнт
відповідно до спеціальності, на яку
абітурієнт вступає. Для вступу на
інженерні спеціальності більшої ваги
набуватиме результат з математики,
на гуманітарні – з історії України.
У ЗНО для учасників з особливими освітніми потребами
створювали спеціальні умови. Чи буде їх створено під час НМТ?

НМТ – комп’ютерне випробування,
під час якого неможливо забезпечити
всю низку пристосувань, які
організатори пропонували під час
ЗНО. Учасники, чиї особливі освітні
потреби не можуть бути реалізовані
на НМТ, отримають про це офіційне
підтвердження і вступатимуть до
закладів вищої освіти без результатів
НМТ.
Чи потрібний мені Сертифікат учасника ЗНО для участі в НМТ?
Для проходження НМТ Сертифікат
учасника ЗНО не потрібен, однак
номер і PIN-код, зазначені в ньому,
потрібні для входу на  Інформаційну
сторінку .
Якщо я не маю Сертифіката учасника ЗНО, як отримати дані для
входу на Інформаційну сторінку?
На початку травня зареєстровані
особи отримають  на вказаний під час
реєстрації номер мобільного
телефону sms-повідомлення із даними
для входу на Інформаційну сторінку.
Якщо ж трапиться, що
учасник/учасниця не отримає цих
даних, то він/вона протягом 12ー19
травня  зможе дізнатися номер і PIN-код
для доступу до Інформаційної
сторінки, зателефонувавши на
спеціальну гарячу лінію.
Які документи потрібні для допуску до ТЕЦ?
Для допуску до ТЕЦ Сертифікат не
потрібен, однак обов’язкові
паспортний документ і запрошення-
перепустка (документ із зазначеною
адресою і часом початку тестування,
який потрібно буде завчасно
завантажити зі своєї Інформаційної
сторінки).
Якщо учасник не зможе взяти участі в основній сесії НМТ, як
пройти тестування?
Учасники, які не зможуть прибути
до ТЕЦ під час основної сесії НМТ,
зможуть пройти тестування під час
додаткової у липні – серпні або
спеціальної у серпні – вересні.

Лист МОН організація ЗНО ФПО

Наказ від 05.05.2021 № 498  Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти  

Українська мова