ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» відзначає День Соборності України і 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР

День Соборності України — це особливе свято, покликане нагадати нам: в якому б куточку України ми не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, яких релігійних або політичних переконань не дотримувалися, наші серця об’єднані любов`ю до України! І, щоб підтримати ідею свята, учнівський та педагогічний колектив ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» приєднались до Всеукраїнського святкування Дня Соборності України. На подвір’ї навчального закладу учні та педагоги взяли участь у флешмобі та утворили живий ланцюжок, приурочені  до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Почесною гостею на заході була Вікторія Павлівна Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».

Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу.

Не зважаючи, на неуспішність Акту возз’єднання та усі перешкоди, ідея соборності продовжували жити в українських душах, і 22 січня 1990 року мільйони, тоді ще радянських українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України.

Вперше на державному рівні День Соборності України  почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента,  «враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави».

Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став потужнім виявом волі українців до згуртування, свідченням їх самоідентифікації та становленням народу України, як духовно незламної  політичної нації.

Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні.

Як ніколи раніше, День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель!

Вітаємо усих із цим знаменним святом та неодмінно бажаємо нашій неньці-Україні якнайшвидшого миру та Божого благословення!