День Європи

ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» активно святкує День Європи разом з усією Україною. Сьогодні, 19 травня 2018 року учні та педагогічний колектив нашого навчального закладу взяли участь у ярмарку до Дня Європи, який відбувся на площі біля ТЦ “Євробазар”. На ярмарку училище представило товари власного виробництва, показало майстер класи з професій: “Лицювальник – плиточник”, “Перукар (Перукар – модельєр), візажист”, “Кравець”. Учні ДПТНЗ “Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну” прийняли активну участь у святковому концерті.

День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.
Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об’єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.
Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.
Одним з головних місць, де має відбуватися святкування, можна назвати двометровий геодезичний знак, який символізує географічний центр Європи, що знаходиться на правому березі річки Тиса на Закарпатті.