Шевченкове слово в віках не старіє
Здається – кращого немає
Нічого в Бога, як Дніпро
Та наша славная країна…
Т.Шевченко
Шостого березня 2019 року у читальній залі бібліотеки У ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну» відбувся вечір, присвячений 205-ій річниці від Дня народження Великого Кобзаря – Тараса Шевченка.
«Шевченко як поет – це був сам народ, що продовжував свою творчість», «поезія Шевченка – безпосереднє продовження народної поезії», – проголошував, наприклад, М. І. Костомаров. Думи народу, його сподівання і прагнення були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум’яний вогонь творчості. Ніхто з українських поетів з такою ніжністю не відбив у своїх творах невичерпну любов до свого краю, до свого народу, до чарівної української природи. Т. Г. Шевченко підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії – творці народних пісень. Він здобув українській літературі загальне визнання і гідне місце в ряду національних культур світу, і, за словами Рауля Чилачави, «одним із перших гарантував вічність своєму народові, своїй мові, своїй культурі».
Упродовж заходу ведучі відтворили цілісну картину життєвого та творчого шляху основоположника нової української літератури, ознайомили слухачів зі становленням та розвитком шевченкознавства й дослідженнями творчого доробку великого митця.
Також учасники заходу мали змогу переглянути мультимедійний літопис долі «Тарас Шевченко – володар українського духу» про життєвий та творчий шлях геніального сина українського народу.
Присутні на вечорі ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Тарас Шевченко – наша слава світова». Завершився вечір спільним виконанням твору Тараса Шевченка «Заповіт».