Особистісні кордони як захист від маніпуляції!

Особисті кордони – це про психологічні фільтри, бар’єри і механізми захисту, що відповідно захищають, підтримують та визначають самопочуття людини, її психологічний комфорт . Коли ці кордони послаблюються або порушуються, ми відчуваємо низку емоційних і психологічних труднощів.
🗓️ 20.12.2023 року із здобувачами освіти, які проживають у гуртожитку закладу ДПТНЗ «Сумське ВПУ будівництва і дизайну» відбулася зустріч з психологом Клініка Дружня До Молоді Людмилою ПОНОМАРЕНКО.
В ході бесіди вона пояснила, що кожна людина ніби суверенна держава має свою особисту територію, кордони, закони, особливі правила. У фізичному світі межу окреслює огорожа, паркан або інша конструкція. У психологічному просторі ці огорожі, тобто психологічні кордони, невидимі. Їх можна відчути лише, спілкуючись з іншою людиною. За допомогою психологічних кордонів людина дозволяє іншим наближатися до себе фізично і психологічно лише до певної відстані, оберігаючи свій внутрішній світ від небажаного вторгнення, шкідливого або надмірного впливу.
🔹По закінченню зустрічі психолог нагадала, що при встановлених здорових особистісних кордонах людина вміє налагоджувати комфортні міжособистісні стосунки, регулювати межу втручання у власний внутрішній світ, захищати себе від впливу некоректних думок і бажань, приниження, маніпулювання з боку інших людей. Здорові психологічні кордони допомагають нам розвиватися, налагоджувати партнерські стосунки, зберігати стан позитивного налаштування, внутрішнього комфорту й благополуччя.