Заклад здійснює підготовку фахівців 3-го розряду.
Столяр — майстер з виготовлення дерев’яних виробів. Цей професіонал здатний випиляти з дерева все що завгодно: від обіднього столу до найдрібніших деталей музичного інструменту.
Що робить
Столяр працює з деревом. Застосовуючи різні способи й техніку для його обробки, столяр виготовляє з дерева всілякі предмети. Представників цієї професії часто плутають з теслями, але головна відмінність столярної майстерності від теслярської — в тонкощах виконуваних робіт. Столярам дістається робота пов’язана з декоруванням, а теслям — з будівництвом.
Столяр може або виготовляти дерев’яні вироби лише за попередньо наданим проєктом, або і самостійно створювати проєкт, і впроваджувати його в життя. У такому випадку від столяра залежить не тільки робота з деревом, а й підготовка креслень, опису майбутнього виробу.
Те, чим займається столяр кожен день, залежить від його спеціалізації. Наприклад, є столяри, які займаються виготовленням меблів, вікон, дверних проходів і дверей, сходів, плінтусів; є столяри, яким більше подобається реставрувати дерев’яні вироби з історією; столяри-будівельники відповідають за обробку будинків різьбленими декоративними елементами; а суднові столяри виготовляють і кріплять меблі на кораблях.
Також на обов’язки майстра впливає його розряд. Є шість розрядів столярів. На підприємстві фахівець третього розряду або нижче просто готує бруски до роботи, столяр четвертого розряду може займатися виробництвом прямокутних, не надто складних деталей. А столярам шостого розряду довіряють найскладнішу і найтоншу роботу — дрібні елементи, вироби складних форм.
Які навички потрібні
- Уміння працювати руками.
- Уміння читати та самостійно виконувати креслення.
- Знання особливостей різних видів деревини.
- Художній смак.
- Розвинене просторове мислення.
- Акуратність та уважність.
- Хороша координація рухів.
Також варто відзначити, що столяром не може стати людина, у якої є захворювання, пов’язані з раптовими нападами слабкості або втратою свідомості. Оскільки столяри часто використовують в роботі електричні станки, втрата свідомості може призвести до травм.
Переваги в роботі
- Гідна оплата праці, можливість отримувати зарплату «від виробітку».
- Можливість кар’єрного росту (спочатку столяри підвищують розряд, а потім претендують на посаду майстра або бригадира).
- Попит на професіоналів.
- Можна застосовувати професійні навички в побуті.
Недоліки в роботі
- Небезпека травм.
- Некомфортні умови праці — у цеху зазвичай галасливо, спекотно і багато пилу.
Скільки заробляє
Зарплата столяра залежить від розряду фахівця — від того, наскільки складна робота йому дістається. Деякі столярні майстерні практикують оплату праці майстрів у залежності від виробітку, таким чином зарплата залежить не тільки від майстерності фахівця, але й від швидкості його роботи.
В середньому «Столяр» в Україні заробляє 22000 грн. (дані сайту Work.ua станом на січень 2024 року).